I po mistrzostwach w piłkę ręczną w Polsce...

Autor: rasmarsom
Tagi: sport   piłka ręczna   mistrzostwa europy
23 stycznia 2016, 22:09

Dlaczego koniec? O miejsca 5-8 zagrają sobie chłopcy Bieglera, ale czy o to chodziło? Niby jeszcze dwa spotkania z Białorusią i Chorwacją, ale Francuzi i Norwegowie z tej grupy awansują do półfinałów. Może na tyle było stać z tym składem. Przecież mecze z Macedonią i Serbią to były dreszczowce. Wydawało się, że 2 punkty zdobyte na Francuzach otworzą drogę do półfinału, ale sam Szmal czy Jureczki czy Bielecki meczu nie wygrają. I tak trzeba dziękować Sławkowi, że z grupy wyszli. A Francja zamydliła obraz, bo dziś pokazali siłę w meczu z Chorwacją. Zrobili im walec. Byłem ciekaw meczu z Norwegami, bo oni też pokonali Chorwatów. Okazuje się, że chłopcy Bieglera z Chorwatami mają szansę tylko czy to nie będzie już mecz o miejsca 5-8. Czuję, że tak. I uwaga na Białorusinów, bo oni nie mają nic do stracenia, a Polakom opadną skrzydła po tej porażce. I wygrana z Francją przejdzie do historii, ale kto o tym będzie pamiętał jak Nasi zajmą 5 miejsce. Z tym młodym skladem nie ugra się więcej. Jedno złote pokolenie odeszło. Został Szmal, Bielecki, Michał Jurecki i Krzysiu Lijewski. To za mało. A Norwegowie dziś pokazali klasę. Niesamowita dynamika, szybkość. Są świetnie przygotowani do turnieju. Orły Bieglera robiły co mogły, ale ani na moment Norwegowie nie byli zagrożeni w tym spotkaniu. Cały mecz prawie prowadzili. Decydujące były pierwsze minuty po przerwie gdzie odjechali na kilka bramek. A potem robili swoje i kontrolowali mecz. Świetnie bronili. Pełen szacunek i dla mnie to nie była niespodzianka. Kto liczył na medal to dziś się przekonał, że to już było... A w teraz mimo, że mistrzostwa w Polsce to niestety zostanie walka o miejsca 5-8. Takie proroctwo Rasmarsoma... Szmal dziś znów pomagał, ale sam meczu nie wygra...

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)